RN731JTTD5902B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5902B50
Description
RES 59K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Weight :
2.012816mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
59kOhm
Datasheets
RN731JTTD5902B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5902B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 59kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C