RN731JTTD5901F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5901F25
Description
RES 5.9K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Height :
450μm
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W