RN731JTTD5900B05
Mfr.Part #
RN731JTTD5900B05
Description
RES 590 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
590Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.1%