RN731JTTD58R3F50
Mfr.Part #
RN731JTTD58R3F50
Description
RES 58.3 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
58.3Ohm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW