RN731JTTD58R3F100
Mfr.Part #
RN731JTTD58R3F100
Description
RES 58.3 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
58.3Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD58R3F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD58R3F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 58.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C