RN731JTTD58R3D100
Mfr.Part #
RN731JTTD58R3D100
Description
RES 58.3 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
58.3Ohm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD58R3D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD58R3D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 58.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C