RN731JTTD58R3B50
Mfr.Part #
RN731JTTD58R3B50
Description
RES 58.3 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
2
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
58.3Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD58R3B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD58R3B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 58.3Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C