RN731JTTD58R3B25
Mfr.Part #
RN731JTTD58R3B25
Description
RES 58.3 OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Resistance :
58.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Mounting Feature :
Surface Mount
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm