RN731JTTD5832F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5832F50
Description
RES 58.3K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
yes
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Weight :
2.012816mg
e3
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Resistance :
58.3kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD5832F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5832F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 58.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C