RN731JTTD5832F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5832F25
Description
RES 58.3K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
ECCN Code :
EAR99
Weight :
2.012816mg
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Resistance :
58.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD5832F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5832F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 58.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C