RN731JTTD5832F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5832F100
Description
RES 58.3K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
58.3kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
2
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD5832F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5832F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 58.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C