RN731JTTD5832D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5832D100
Description
RES 58.3K OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
58.3kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
RN73
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD5832D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5832D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 58.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C