RN731JTTD5832B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5832B50
Description
RES 58.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
yes
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Resistance :
58.3kOhm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD5832B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5832B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 58.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C