RN731JTTD5832B25
Mfr.Part #
RN731JTTD5832B25
Description
RES 58.3K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Pbfree Code :
Tape and Reel (TR)
Height :
450μm
Resistance :
58.3kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Additional Feature :
Ultra Precision
RN73
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD5832B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5832B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 58.3kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C