RN731JTTD5831F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5831F50
Description
RES 5.83K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Additional Feature :
Ultra Precision
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
5.83kOhm
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD5831F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5831F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.83kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C