RN731JTTD5831F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5831F25
Description
RES 5.83K OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
63mW
RN73
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Resistance :
5.83kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD5831F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5831F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.83kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C