RN731JTTD5831F10
Mfr.Part #
RN731JTTD5831F10
Description
RES 5.83K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Resistance :
5.83kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
Feature :
Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD5831F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5831F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.83kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C