RN731JTTD5831D10
Mfr.Part #
RN731JTTD5831D10
Description
RES 5.83K OHM 0.5% 1/16W 0603
EAR99
Working Voltage :
75V
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
5.83kOhm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W