RN731JTTD5831C10
Mfr.Part #
RN731JTTD5831C10
Description
RES 5.83K OHM 0.25% 1/16W 0603
yes
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
5.83kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm