RN731JTTD5831B05
Mfr.Part #
RN731JTTD5831B05
Description
RES 5.83K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.1%