RN731JTTD5831A25
Mfr.Part #
RN731JTTD5831A25
Description
RES 5.83K OHM 0.05% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.05%
Resistance :
5.83kOhm
0603 (1608 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C