RN731JTTD5831A10
Mfr.Part #
RN731JTTD5831A10
Description
RES 5.83K OHM 0.05% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
5.83kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C