RN731JTTD5830F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5830F50
Description
RES 583 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
583Ohm
Tolerance :
±1%