RN731JTTD5830F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5830F25
Description
RES 583 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
2
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
583Ohm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN731JTTD5830F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5830F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 583Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C