RN731JTTD5830F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5830F100
Description
RES 583 OHM 1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
583Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD5830F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5830F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 583Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C