RN731JTTD5830F10
Mfr.Part #
RN731JTTD5830F10
Description
RES 583 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ROHS3 Compliant
Additional Feature :
Ultra Precision
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Resistance :
583Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%