RN731JTTD5830D50
Mfr.Part #
RN731JTTD5830D50
Description
RES 583 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
583Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD5830D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5830D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 583Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C