RN731JTTD5830D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5830D25
Description
RES 583 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
583Ohm
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RN73
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD5830D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5830D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 583Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C