RN731JTTD5830D10
Mfr.Part #
RN731JTTD5830D10
Description
RES 583 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Resistance :
583Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm