RN731JTTD57R6F100
Mfr.Part #
RN731JTTD57R6F100
Description
RES 57.6 OHM 1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
yes
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
57.6Ohm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Imperial) :
RN73
Height :
450μm
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD57R6F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD57R6F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 57.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C