RN731JTTD57R6D25
Mfr.Part #
RN731JTTD57R6D25
Description
RES 57.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount
Case Code (Metric) :
Resistance :
57.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD57R6D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD57R6D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 57.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C