RN731JTTD57R6D100
Mfr.Part #
RN731JTTD57R6D100
Description
RES 57.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
57.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
EAR99
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD57R6D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD57R6D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 57.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C