RN731JTTD57R6B25
Mfr.Part #
RN731JTTD57R6B25
Description
RES 57.6 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
57.6Ohm
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Power Rating :
63mW
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD57R6B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD57R6B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 57.6Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C