RN731JTTD5762F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5762F25
Description
RES 57.6K OHM 1% 1/16W 0603
yes
Weight :
2.012816mg
yes
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
57.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W