RN731JTTD5762D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5762D25
Description
RES 57.6K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
57.6kOhm
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
yes
Height :
450μm
Datasheets
RN731JTTD5762D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5762D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 57.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C