RN731JTTD5762B50
Mfr.Part #
RN731JTTD5762B50
Description
RES 57.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
57.6kOhm
RECTANGULAR PACKAGE
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD5762B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5762B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 57.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C