RN731JTTD5761F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5761F25
Description
RES 5.76K OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Resistance :
5.76kOhm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
yes
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD5761F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5761F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.76kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C