RN731JTTD5761F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5761F100
Description
RES 5.76K OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
5.76kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height :
450μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN731JTTD5761F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5761F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 5.76kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C