RN731JTTD5760F50
Mfr.Part #
RN731JTTD5760F50
Description
RES 576 OHM 1% 1/16W 0603
RN73
Case Code (Metric) :
Resistance :
576Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN731JTTD5760F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5760F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 576Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C