RN731JTTD5760F100
Mfr.Part #
RN731JTTD5760F100
Description
RES 576 OHM 1% 1/16W 0603
Tolerance :
±1%
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
EAR99
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
Resistance :
576Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W