RN731JTTD5760F10
Mfr.Part #
RN731JTTD5760F10
Description
RES 576 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
576Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN731JTTD5760F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5760F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 576Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C