RN731JTTD5760D50
Mfr.Part #
RN731JTTD5760D50
Description
RES 576 OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
576Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD5760D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5760D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 576Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C