RN731JTTD5760D100
Mfr.Part #
RN731JTTD5760D100
Description
RES 576 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Metric) :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
576Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
EAR99
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.5%
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Feature :
Moisture Resistant
Datasheets
RN731JTTD5760D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5760D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 576Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C