RN731JTTD56R9F100
Mfr.Part #
RN731JTTD56R9F100
Description
RES 56.9 OHM 1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
56.9Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Case Code (Imperial) :
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W