RN731JTTD56R9D25
Mfr.Part #
RN731JTTD56R9D25
Description
RES 56.9 OHM 0.5% 1/16W 0603
RN73
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.5%
Moisture Resistant
Height :
450μm
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Surface Mount :
yes
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Weight :
2.012816mg
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
56.9Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD56R9D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD56R9D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 56.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C