RN731JTTD56R9D100
Mfr.Part #
RN731JTTD56R9D100
Description
RES 56.9 OHM 0.5% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Resistance :
56.9Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Datasheets
RN731JTTD56R9D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD56R9D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 56.9Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C