RN731JTTD56R0D50
Mfr.Part #
RN731JTTD56R0D50
Description
RES 56 OHM 0.5% 1/16W 0603
Resistance :
56Ohm
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Mounting Feature :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W