RN731JTTD56R0C50
Mfr.Part #
RN731JTTD56R0C50
Description
RES 56 OHM 0.25% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Working Voltage :
75V
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
56Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD56R0C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD56R0C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 56Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C