RN731JTTD5692F25
Mfr.Part #
RN731JTTD5692F25
Description
RES 56.9K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Thin Film
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
56.9kOhm
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Metric) :
RECTANGULAR PACKAGE
ECCN Code :
EAR99
Feature :
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD5692F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD5692F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 56.9kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C