RN731JTTD5692D25
Mfr.Part #
RN731JTTD5692D25
Description
RES 56.9K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
yes
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Power Rating :
63mW
Case Code (Imperial) :
Resistance :
56.9kOhm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
50V
1 (Unlimited)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W